Elektroniczne kopie wyników badań laboratoryjnych mogą być wysyłane pocztą elektroniczną w przypadku, gdy Pacjent złoży w naszym laboratorium stosowną pisemną dyspozycję (formularze są dostępne w poczekalni oraz tutaj ). Dyspozycję wysyłania wyników na wskazany adres poczty elektronicznej składa się osobiście w rejestracji podczas zlecania badań. Wymagany jest dowód tożsamości. Dyspozycja może zostać odwołana przez pacjenta w dowolnym terminie. W dyspozycji Pacjent musi wpisać adres poczty elektronicznej oraz numer telefonu, na który zostanie wysłany SMS z potwierdzeniem rejestracji dyspozycji. Pacjent, który złożył dyspozycję wysyłania wyników pocztą elektroniczną, podczas zlecania badań w rejestracji otrzymuje dokument potwierdzenia, na którym widnieje adres poczty elektronicznej oraz hasło, które umożliwia odszyfrowanie wyników. Elektroniczne kopie wyników (zeskanowane wyniki badań) przesyłane są w postaci zaszyfrowanej, z uwagi na konieczność ochrony danych osobowych i danych wrażliwych przed nieupoważnionym dostępem.
Elektroniczne sprawozdanie z badania laboratoryjnego, podpisane elektronicznie są przesyłane zaszyfrowane w formacie pdf jak załącznik listu elektronicznego. Format pdf jest obsługiwany w systemach Windows, Android, iOS i innych. Po kliknięciu w załącznik przeglądarka plików pdf (najczęściej jest to Adobe Acrobat Reader) zapyta Państwa o hasło do odkodowania treści. Należy wpisać hasło, które jest wydrukowane na Potwierdzeniu. Małe i duże litery w haśle są rozróżniane. Z uwagi na przepisy prawa a zwłaszcza na obowiązujące od 25 maja 2018 Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady Unii Europejskiej tzw. Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych (RODO) nie ma możliwości przesłania wyników pocztą elektroniczną w postaci jawnej (bez szyfrowania).
Uwaga, zgubionego hasła nie wydajemy ponownie. Gdy zdarzy się taka sytuacja wyniki należy odebrać osobiście lub przez osobę upoważnioną przez pacjenta do odbioru jego wyników badań.
Jak usunąć hasło z pliku pdf (Windows 10) ?
Krok 1 – potrzebna będzie darmowa, powszechnie dostępna przeglądarka do plików pdf Adobe Acrobat Reader
Krok 2 – uruchom Adobe Acrobat Reader i otwórz plik sprawozdania z badania laboratoryjnego w formacie pdf (podając hasło do otwarcia pliku)
Krok 3 – wybierz z menu funkcję drukowania dokumentu jak z obrazku poniżej
Krok 4 – wybierz jako drukarkę “Microsoft Print to PDF”
Krok 5 – wybierz plik, do którego ma zostać zapisany plik pdf pozbawiony hasła